SCENISK ERFARING

FREMFØRINGER

 

LA BOHEME – Benoît/Alcindoro, G. Puccini
2018 – Opera Nordfjord (regi: Mira Bartov)

DEI UROLEGE AV HJARTE, Bonden, O. Jonsmoen/E. Røe
2018 – Tylldalspelet (regi: Betine Fiskaa Johannesen)

TRYMSKVIDA – Bryllaup i Jotunheimen – Tor, S. A. Jacobsen
2018 – Opera Øvre Kvam (regi: Marit G. Dullaert)

HANS OG GRETE – Knaskeheksa, E. Humperdinck
2018 – Opera Di Setra (regi: Ronald Rørvik)

TRYLLEFLØYTEN – Pappageno, W. A. Mozart
2018 – Opera Trøndelag (regi: Ronald Rørvik)

MINITRYLL – DKSS turné
2018 – Opera Trøndelag

ELSKOVSDRIKKEN – Belcore, G. Donizetti
2017 – turnéforestilling for Opera Di Setra (regi: Ronald Rørvik)

PAGLIACCI – Silvio, R. Leoncavallo
2017 – Opera Di Setra (regi: Ronald Rørvik)

CARMEN – Dancaïre, G. Bizet
2017 – Opera Trøndelag (regi: Ronald Rørvik)

SOUND OF MUSIC AND MOVIES – DKSS turné
2017 Opera Trøndelag 

SNEMAINNLAINN – Lille juleaften, M. Dullaert/R. Tylden
2017 – en Colombine produksjon

PROFESSOR PIFFI – Prinsesse Rosmarina, H. Foosnæs/S. Jacobsen
2016 – en KmOpra produksjon (regi: Marit G. Dullaert)

DEI UROLEGE AV HJARTE – Bonden, O. Jonsmoen/Ellef Røe 
2016 – Tylldalspelet (regi: Betine F. Johannesen)

SOMMER I TYROL – Leopold, R. Benatzky
2016 – Opera Di Setra (regi: Ronald Rørvik)

TRYLLEFLØYTEN – Papapgeno, W. A. Mozart
2016 – Operaen i Kristiansund (regi: Ronald Rørvik)

CARMEN – Morales, G.Bizet
2015 – Ringsakeroperaen (regi: Erlend Samnøen)

CARL HALCK – Carl Halck, T. Fosmo/M. T. Morken
2015 – Karlslyst Musikkteater (regi: Rakel Sivertsen)

ELSKOVSDRIKKEN – Belcore, G. Donizetti
2015 – Opera Di Setra (regi: Ronald Rørvik)

TRYLLEFLØYTEN – Pappageno, W. A. Mozart
2014 – Ringsakeroperaen (regi: Ronald Rørvik)

DEI UROLEGE AV HJARTE – Bonden, O. Jonsmoen/Ellef Røe
2014 – Tylldalspelet (regi: Betine Fiskaa Johannesen) 

FIGAROS BRYLLUP – Figaro, W. A. Mozart
2014 – Opera Di Setra (regi: Ronald Rørvik)

CARMEN – Morales, G. Bizet
2014 Trondheim Symfoniorkester og Opera (regi: Michal Znaniecky)

JOHNNY & MARIANN – Johnny, K. A. Vestad
2013 – Musikk i Hedmark (regi: Gudrun Glette)

CARL HALCK – Carl Halck, T. Fosmo/M. T. Morken
2013 – Karlslyst Musikkteater (regi: Rakel Sivertsen)

BAK LENGSTE MIL – KRISTEN, O. Jonsmoen/Ellef Røe
2013 – Tylldalspelet (regi: Betine Fiskaa Johannesen) 

IL BARBIERE DI  SIVIGLIA – Figaro, G. Rossini
2013 – Opera Di Setra (regi: Marit G. Dullaert)

KONGE FOR EN DAG (Un giorno de regno) – Belfiore, G. Verdi
2013 – Operaen i Kristiansund (regi: Ronald Rørvik)

MADAME BUTTERFLY – Bonzo, G. Puccini 
2013 – Operaen i Kristiansund (regi: Tine Topsøe)

CARL HALCK – Carl Halck, T. Fosmo/M. T. Morken
2013 – Karlslyst Musikkteater (regi: Rakel Sivertsen)

IL BARBIERE DI  SIVIGLIA – Figaro, G. Rossini
2012 – Nordnorsk opera og symfoniorkester (regi: Katharina J. Semb)

DEN VAKRE MØLLERDATTEREN (Die Schöne Müllerin) – Mølleren, F. Schubert
2012 – En KmOpra produksjon (regi: Marit Selfjord) 

GLUNTARNE – Magistern, G. Wennerberg
2012 – DKSS Turné

JUBILI, JUBILO – Tore, O.Jonsmoen/E.Røe
2012 – Tylldalspelet (regi: P. Kippersund)

OLAV ENGELBREKTSON – Kristoffer Rustung, H. Sommerro
2012 – Opera Trøndelag (regi: Ronald Rørvik) 

GRUVA – Lars, G. E. Huagland/R. Norsen
2012 – Hedmark Teater (regi: Rolf Norsen)

I CANCELLIRAADENS DAGE – Matjas Nordsveen, R. Söderlind
2011 – Ringsakeroperaen (regi: Ronald Rørvik)

L´INCORONAZIONE DI POPPEA – Mercurio, C. Monteverdi
2011 – Rheinsberg Kammeroper (regi: Arila Siegert)

NORGE – BRASIL – E. Østenstad, H. Førde/A. Kalvø
2010 – Opera Nordfjord (regi: S. S. Hungnes)

GYDJEKNIVEN – Viga-Ljot, E. H. Foosnæs
2010 – Lillehammer litteraturfestival (regi: Marit Selfjord)

DEN GLADE ENKE – Njegus, F. Lehar
2010 – Operaen i Kristiansund (regi: Ronald Rørvik)

JUBILI, JUBILO – Tore, O.Jonsmoen/E.Røe
2010 – Tylldalspelet (regi: P. Kippersund)

DON GIOVANNI, – Don Giovanni, W. A. Mozart
2009 – NTNU (Regi: Marit Selfjord)

SØTSKOLEN – Thorko, K. Rehnqvist
2009 – Alpaca Ensembler/Rohde Aas produksjoner (regi: Ane Aas)

JUBILI, JUBILO – Tore, O.Jonsmoen/E.Røe
2009 – Tylldalspelet (regi: P. Kippersund)

TOSCA – Sacristano, G. Puccini
2009 – Trondheim Symfoniorkester og Opera (regi: Raimundas Banionois)

SNAP SHOTS – Male singer, E. H. Foosnæs/O. Nordhagen
2009 – NTNU (regi: Jon Tombre)

TRYLLEFLØYTEN – Pappageno, W. A. Mozart
2008 – Opera Trøndelag (regi: Ronald Rørvik)

AMAHL and the night visitors – The Page, G. C. Menotti
2008 – Trondheim symfoniorkester & Opera (regi: Marit Selfjord)

MARIA DE BUENOS AIRES – Male vocals, A. Piazzolla
2007 – Operaen i Kristiansund (regi: Haakon M. A. Smestad)

GUTEN SOM SONG SÅ STYGT – Guten, V. A. Kjøsnes
2007 – NTNU/Kjøsnes (regi: Jon Tombre)

GIANNI SCHICCI – Marco, G. Puccini
2007 – Trondheim symfoniorkester & Opera (regi: Rita Abrahamsen)

ELGJAKTA – Jacob, K. A. Vestad
2006 – Conserten enseblet (regi: Rolf Norsen)

WEST SIDE STORY, Riff/A-Rab/Action, L. Bernstein
2006 – Operaen i Kristiansund (regi/koreografi: Catherine s. Ingebrigtsen)

ELDKORN – Eindride, K. A. Vestad
2005 – Kristin på Husaby festivalen (regi: Elin Hassel Iversen)

3×3 FUGLEFABEL – Fuglekikker, G. E. Haugland/T. V. Lied 
2005 – Opera Omnia (regi: Tore Vagn Lied)